Rīgas pašvaldība piedāvā visu iespējamo palīdzību iedzīvotājiem, kuri ceturtdienas vakarā tika evakuēti no ugunsgrēkā cietušās divstāvu dzīvojamās mājas Grīziņkalnā, Laboratorijas ielā, informē Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētājs Viesturs Zeps.

“Patlaban notiek pašvaldības dienestu saziņa ar evakuētajiem iedzīvotājiem, kuriem piedāvājam gan pagaidu izmitināšanas iespējas, gan krīzes pabalstu, gan citu sociālo palīdzību,” norāda V. Zeps.

Ceturtdienas vakarā izcēlās ugunsgrēks ēkā Laboratorijas ielā 23. Notikuma vietā dega dzīvojamās mājas otrais stāvs 150 kvadrātmetru platībā, pirmais stāvs 100 kvadrātmetru platībā un jumts 320 kvadrātmetru platībā, kā arī četras pagalmā esošās automašīnas 24 kvadrātmetru platībā un blakus esošās mājas fasāde 100 kvadrātmetru platībā.

No ēkas tika izglābti četri cilvēki, 13 evakuēti, divi cilvēki tika hospitalizēti. Pagaidu izmitināšanai patlaban piekrituši divi ēkas iedzīvotāji.

Māja pēc ugunsgrēka ir kritiskā stāvoklī, jo bojātas nesošās sienas. Par tālāko rīcību bīstamības novēršanai lems pēc ēkas apsekošanas, kas notiks tuvākajā laikā.

Ja ēka pēc ugunsgrēka vai citas nelaimes nav izmantojama, dzīvokļu īpašniekiem Rīgas pašvaldība piedāvā saņemt gan sociālo palīdzību, gan iespēju apmesties pagaidu izmitināšanas vietā.

Par sociālo palīdzību

Evakuētajiem iedzīvotājiem ir tiesības pašvaldībā saņemt krīzes pabalstu – līdz 700 eiro vienam cilvēkam vai līdz 1400 eiro ģimenei.

Pabalstu krīzes situācijā var pieprasīt divu mēnešu laikā no krīzes situācijas rašanās dienas.

Iedzīvotāji var vērsties ar iesniegumu krīzes pabalsta saņemšanai Rīgas Sociālajā dienestā, sazinoties pa tālruni +37167105048.

Tāpat iedzīvotāji aicināti vērsties Sociālajā dienestā, ja nepieciešama kāda cita palīdzība, piemēram, apģērbs, pārtikas pakas, dokumentu atjaunošana, vai vēl kāds cits sociālais atbalsts. Plašāka informācija par sociālās palīdzības iespējām pieejama pa tālruni 80005055.

Par pagaidu mājvietu

Iedzīvotājiem, kam nepieciešama pagaidu dzīvojamā telpa, šobrīd tiek piedāvāta istaba pašvaldības viesnīcā (līdz 5 dienām). Par izmitināšanas iespējām viesnīcā aicinām sazināties ar pašvaldības policiju pa tālruni 110.

Cietušajām un apdraudētajām personām ir tiesības pieteikties pagaidu dzīvojamai telpai un vienreizējam pabalstam remontam gadījumā, ja dzīvojamā telpa vai dzīvojamā māja ir cietusi terora akta, stihiskas nelaimes, avārijas vai citas katastrofas rezultātā un Pilsētas attīstības departaments pieņēmis lēmumu aizliegt dzīvojamās mājas ekspluatāciju līdz bīstamības novēršanai.

Lai saņemtu pašvaldības izīrētu dzīvojamo telpu, kur var uzturēties līdz 6 mēnešiem, bet ne ilgāk par gadu, iedzīvotājiem jāvēršas  ar iesniegumu Rīgas domes Mājokļu un vides departamentā Brīvības ielā 49/53. Konsultāciju gadījumā lūgums sazināties pa tel. nr. +37167474700.

Ja telpas tiks atzītas par atjaunojamām, dzīvokļu īpašnieki varēs pieteikties uz vienreizēju pabalstu remontam – līdz 10 000 eiro.

Svarīgi! Iedzīvotāji arī var iesniegt iesniegumus un vērsties klātienē par pašvaldības sniegtajiem pakalpojumiem arī Rīgas pilsētas Apkaimju iedzīvotāju centrā (AIC). Detalizētāka informācija saņemama, rakstot uz AIC e-pastu: aic@riga.lv vai zvanot AIC uz bezmaksas tālruni: 80000800.

Informāciju sagatavoja: Mārtiņš Vilemsons, Rīgas pašvaldības Ārējās komunikācijas nodaļas vadītāja pienākumu izpildītājs, e-pasts: martins.vilemsons@riga.lv.